•  

    Randevu Telefon

    +90 (242) 227 59 81 - 249 61 22 - 249 61 24-28

  •  

    Çalışma Saatleri

    Pzt - Cuma 08:00 - 17:30

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi, 3-9 Kasım Dünya Organ Bağışı Haftası'na Türkiye'nin en büyük dönme dolabına yansıtılan 'Organ Bağışlayın Cana Can Katın' sloganıyla dikkati çekti.

AÜ Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi'nin organizasyonunda Avrupa'nın ikinci, Türkiye'nin ise en büyük dönme dolabı olan 'Heart of Antalya'da, 3-9 Kasım Dünya Organ Bağışı Haftası nedeniyle 'Organ Bağışlayın Cana Can Katın' sloganıyla üç boyutlu görseller oynatılarak organ bağışına dikkat çekildi.

Akdeniz Üniversitesi'nin organ nakli ve bağışı alanında ilklerin üniversitesi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi Koordinasyon Birimi Sorumlusu Öğr. Gör. Nilgün Bilal, “Covid-19 pandemisinden dolayı her yıl Organ Bağışı Haftası nedeniyle düzenlediğimiz organ bağışı konusunda toplumda bilinçlendirme çalışmalarını sadece online ve görsel araçlarla düzenleyebildik. Üniversitemiz adına Organ Nakli Merkezi olarak Antalya'nın simgesi Hearth of Antalya'da hafta boyunca her akşam organ bağışı ile ilgili sloganımızın görselini tüm Antalya halkı ile paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Akdeniz Üniversitesi olarak içinde bulunduğumuz organ bağışı haftasında herkesi bağışın önemini ve anlamını bir kez daha düşünmeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.